MEDO HAIR КОМПЛЕТ, 2x200ml
Опис на артикал
Достапно
Количина
 
Име на артикал
MEDO HAIR КОМПЛЕТ, 2x200ml
Шифра
102484
Цена
1,998.00 ден  1,778.00 ден

СПРЕЧЕТЕ ГО ПАЃАЊЕТО НА КОСАТА!


Неверојатни резултати
за кратко време...


Го стимулира скалпот
Овозможува ново растење на косата
Го ревитализира коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст
Природно ја подобрува циркулацијата на крвта на скалпот

Косата повеќе не ви расте како порано, не е густа и страдате поради тоа? Желбата на скоро секоја жена е да има долга и густа коса. Дополнителен проблем ви претставува честото опаѓање на косата, косата е тенка и нездрава? Многу жени немаат трпение да чекаат да им порасне косата и користат скапи додатоци кои ја уништуваат косата и скалпот. После вадењето на додатоците косата е сува, ослабена и кршлива па често доаѓа до нејзино паѓање.

За да го избегнете тоа, ви препорачуваме користење на Medo Hair шампонот кој го поттикнува растењето на косата. Во комбинација со тоникот, вашата коса ќе добие нов изглед. Овие препарати се многу поефтини, поздрави и не ја уништуваат косата. Токму спротивно, ја негуваат и ја прават поцврста. Овој вид на препарати се природни и не и штетат на косата.

КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА НА ЛЕТО?

Со доаѓањето на сонцето и топлите денови може да уживаме во море и на плажа, но не смееме да заборавиме на својата коса. Косата природно паѓа, особено сезонски и тоа во април и август. За да имате здрава коса и после летото, во овој период мора да посветите посебна грижа за својата коса. За убава и негувана коса потребно е да користите квалитетни препарати во текот на целата година. Шампонот и тоникот нека ви бидат основен дел за нега на косата.

MEDO HAIR ШАМПОН

Комбинација од природни состојки за подолга, посилна и коса полна со живот. Содржи кофеин кој може да го поттикне метаболизмот и да го зголеми растењето на фоликулите. Овој тоник многу лесно се нанесува со масажа на влажна или сува коса и на темето.

MEDO HAIR ТОНИК

Комбинација од природни состојки за подолга, посилна и коса полна со живот. Содржи кофеин кој може да го поттикне метаболизмот и да го зголеми растењето на фоликулите. Овој тоник многу лесно се нанесува со масажа на влажна или сува коса и на темето.


ЗА ЖЕНИ И ЗА МАЖИ!

Достапно
 
Слични производи
ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА
MEDO HAIR КОМПЛЕТ, 2x200ml
Powered by Bio Clinica Makedonija
ASP.NET Shopping Cart Software