MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)
Опис на артикал
Достапно
Количина
 
Име на артикал
MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)
Шифра
102483
Цена
999.00 ден  889.00 ден

СПРЕЧЕТЕ ГО ПАЃАЊЕТО НА КОСАТА!


Неверојатни резултати
за кратко време...


Го стимулира скалпот
Овозможува ново растење на косата
Го ревитализира коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст
Природно ја подобрува циркулацијата на крвта на скалпот

Косата повеќе не ви расте како порано, не е густа и страдате поради тоа? Желбата на скоро секоја жена е да има долга и густа коса. Дополнителен проблем ви претставува честото опаѓање на косата, косата е тенка и нездрава? Многу жени немаат трпение да чекаат да им порасне косата и користат скапи додатоци кои ја уништуваат косата и скалпот. После вадењето на додатоците косата е сува, ослабена и кршлива па често доаѓа до нејзино паѓање.

За да го избегнете тоа, ви препорачуваме користење на Medo Hair шампонот кој го поттикнува растењето на косата. Во комбинација со тоникот, вашата коса ќе добие нов изглед. Овие препарати се многу поефтини, поздрави и не ја уништуваат косата. Токму спротивно, ја негуваат и ја прават поцврста. Овој вид на препарати се природни и не и штетат на косата.

КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА НА ЛЕТО?

Со доаѓањето на сонцето и топлите денови може да уживаме во море и на плажа, но не смееме да заборавиме на својата коса. Косата природно паѓа, особено сезонски и тоа во април и август. За да имате здрава коса и после летото, во овој период мора да посветите посебна грижа за својата коса. За убава и негувана коса потребно е да користите квалитетни препарати во текот на целата година. Шампонот и тоникот нека ви бидат основен дел за нега на косата.

MEDO HAIR ШАМПОН

Комбинација од природни состојки за подолга, посилна и коса полна со живот. Содржи кофеин кој може да го поттикне метаболизмот и да го зголеми растењето на фоликулите. Овој тоник многу лесно се нанесува со масажа на влажна или сува коса и на темето.


ЗА ЖЕНИ И ЗА МАЖИ!

Достапно
 
Слични производи
MEDO HAIR ШАМПОН (200 мл)
102482
Достапно

MEDO HAIR КОМПЛЕТ, 2x200ml
102484
Достапно

ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА
MEDO HAIR ТОНИК ЗА КОСА (200 мл)
Powered by Bio Clinica Makedonija
ASP.NET Shopping Cart Software